Porsche Araç Oluşturucu
Porsche Araç Bulucu
Görüntülü Konuşma Randevusu
Biz Sizi Arayalım
Porsche Merkezleri
Porsche Servis Randevusu
Menu
Porsche Merkezi Bul

718 Cayman GT4

Sıra dışı.
718 Cayman GT4 sınırları zorlamayı sevenler için mükemmel spor otomobildir. “Neden” diye sormaktansa “neden olmasın” diyenler için. Eğlenceyi ciddiye alan ve deri bir koltuktan ziyade bir spor araba koltuğunda oturmayı yeğleyenler için.
Porsche - 718 Cayman GT4
Porsche - 718 Cayman GT4
Porsche - 718 Cayman GT4
Tasarım ve aerodinamik.
Rahat bir nefes almak mı, unutun. Hafif bir esinti mi, unutun. Her şey bir fırtınanın kopacağına işaret ediyor. Görmek için 718 Cayman GT4 bir defa bakmanız yeter: hava direnci sorun değil.
Rüzgar direnci? Yararsız.

360°

Keşfet
Keşfet
718 Cayman GT4
309 kW/420 PS
Güç (kW)/Güç (hp)
4,4 s
0-100 km/h hızlanma
Porsche - 718 Cayman GT4 Porsche - 718 Cayman GT4 Porsche - 718 Cayman GT4

Teknik Özellikleri

718 Cayman GT4 - Teknik Özellikleri
Aks mesafesi: 2.484 mm
Uzunluk: 4.456 mm Yükseklik: 1.269 mm
  Manuel PDK
Güç (kW) - 309 kW
Güç (hp) - 420 PS
d/dk maksimum güç - 7.600 r/min
0-100 km/h hızlanma - 4,4 s
Maksimum hız - 304 km/h
Model Karşılaştırma

Özellikler

718 Cayman GT4 konsepti
718 Cayman GT4 konsepti
Akla yatkın. Akıl dışı. Mantıklı. Deli işi. Mükemmel. Mükemmel bir delilik. Fark bazen ufacık bir detayda saklıdır. Bazen de bıçak kadar keskindir.
Yeni 718 Cayman GT4 sınırları zorlamayı sevenler için mükemmel spor otomobildir. “Neden” diye sormaktansa “neden olmasın” diyenler için. Eğlenceyi ciddiye alan ve deri bir koltuktan ziyade bir spor araba koltuğunda oturmayı yeğleyenler için.
İşte bu nedenle yeni 718 Cayman GT4’e kalp atışlarınızı hızlandıracak her özelliği ekledik. 4.0-litre, birbirine karşılıklı yapıda yatay olarak yerleştirilen altı silindirli, 420PS güce sahip atmosferik motor, manüel şanzıman, arka kanat. Saygıyı hak eden difüzörü ve sonuç odaklı aerodinamiği . Şasi ve iç donanımda GT3 teknolojisiyle gelen yarış sporları genleri. Sonuç: otonom sürüş diye bir şeyden haberi olmayan merhametsiz bir sürüş makinesi.
Mükemmel mi? Belki de. Akıl dışı mı? Muhtemelen. Gerçek, tıpkı motorun konumu gibi, ortadadır. Ama bu defa orta noktada buluşma ödün verme değil, aksine keskinlik anlamına geliyor.
Yeni 718 Cayman GT4. Mükemmel şekilde akıl dışı.
Tasarım ve aerodinamik
Tasarım ve aerodinamik
Rahat bir nefes almak mı, unutun. Hafif bir esinti mi, unutun. Her şey bir fırtınanın kopacağına işaret ediyor. Görmek için yeni 718 Cayman GT4 bir defa bakmanız yeter: hava direnci sorun değil.
Yeni 718 Cayman GT4’in aerodinamik konsepti bir kez daha yenilendi. İlk olarak da ön rüzgarlık. Tipik Porsche geri yatık tasarımıyla net şekilde tanımlanmış şekli, karşıdan esen rüzgara net bir yön ve net bir amaç verir: ideal lastik temas basıncı sağlamak.
Çamurluk davlumbazının önüne koyulan ek bir spoyler ile son derece karakteristik olan ön spoyler kenarı ön aksa aerodinamik bir bastırma kuvveti iletir. Ön rüzgarlıktaki merkezi hava girişi aynı zamanda aerodinamiği optimize eder ve hava akımını ön kapağın önündeki hava çıkışı boyunca yönlendirir. Ön spoyler kenarının alt tarafı bile aerodinamik olarak optimize edilmiştir. Burada, bir golf topunun yüzeyine benzeyen özel bir profil mümkün olduğunca az sürtünme sağlar.
Ön rüzgarlıktaki hava perdeleri, tekerlekler üzerinde meydana gelen hava türbülansını en aza indirir ve böylece tam olarak tekerleklerin önüne doğru akan havayı çamurluk davlumbazlarından serbest bırakarak sürtünme etkisini en aza indirir.
Yeni hava emiş ızgaraları petek biçimli bir yüzey kaplamasına sahiptir, bu da karşıdan esen rüzgarın daha az sürtünme oluşturmasını sağlarken radyatörü fırlayan taşlardan koruma görevini güvenilir bir şekilde yapmaya devam eder - kahvaltıda sinek yeme görevini de unutmamak gerekir.
Performans odaklı tasarıma bir başka örnek, kapıların arkasındaki yan hava girişleridir: “GT4” logosuyla kabartılmış yan kanatlar, ek dinamik basınç sağlar. Sonuç: daha iyi hava beslemesi ve daha etkin motor soğutması.
Araç ağırlık merkezi: alçak. Yola olan mesafe: en az seviyede. Yeni 718 Cayman GT4 kendisi için önemli olan her şey ile yakın temas içindedir. Çamurluk davlumbazlarını neredeyse tamamen dolduran platin renkli 20 inç alaşım jantlar ideal temas sağlar. Geniş tekerlek izi, spor lastiklerle birlikte çekiş ve viraj alma performanslarını artırır.
Entegre yan kanatlara ve alüminyum desteklere sahip tek parça kanat aracın arka kısmına hakimdir. Yarış pistlerine dayanan kökeni belirgindir, arka aksa bastırma kuvveti iletir ve buna bağlı olarak sadece virajlarda olmamak üzere yüksek çekiş sağlar. Aynı zamanda görüş netliği sağlar ve yeni 718 Cayman GT4’ü sollamak isteyen tüm iyimserlere şunu söyler: aklına bile getirme.
Asfalt yola doğru giden sportif son: yeni arka apron. Spor egzoz sisteminin iki siyah egzoz borusu, yeni difüzöre alan yaratacak şekilde birbirinden ayrı yere konumlandırılmıştır. Gösterişe gerek duymayan, sadece arka gövde altında son derece hızlı hava akışı sağlayan süper spor otomobil teknolojisi ve buna bağlı olarak arka aksta önceki modele göre daha güçlü negatif basınç veya %40 daha az güç.
Gerisi sessizlik. En azından yeni 718 Cayman GT4’ün rakiplerinde.
Tahrik
Tahrik
Yatay olarak karşılıklı yapıda aracın ortasına yerleştirilmiş atmosferik motor. 4.0-litre hacim. Altı silindir. 309kW (420PS). Kulağa delice geliyor. Evet, delice.
Tamamen yeniden geliştirilen altı silindirli, yatay olarak zıt yönde yerleştirilmiş motorda doğrudan yakıt enjeksiyonu (DFI), entegre kuru tip karterli yağlaması ve uyarlanabilir silindir kontrolü vardır. Ayrıca, açılıp kapanabilen rezonans valflerine sahip değişken bir emme manifoldu motora en ideal havalandırmayı sağlar. Size teknik ve biraz da sıkıcı bir konuymuş gibi gelebilir, ama aslında tam tersi.
4.0 litre hacme sahip motor, önceki modele kıyasla 309kW (420PS) - 35PS muazzam güç üretir. Peki maksimum motor devri nedir? 8.000 d/dk. 5.000 ila 6.800 d/dk’da 420 Nm maksimum tork. Bu şu anlama gelir: yeni 718 Cayman GT4 0’dan 100 km/h hıza sadece 4,4 saniyede ulaşır. Azami hızı ise saatte 300 km’yi geçer.
Daha fazla söze gerek yok: yeni 718 Cayman GT4’ün sesi. Bunu arkasında, arka difüzörün sağında ve solunda yer alan iki adet birbirinden belirgin şekilde ayrılmış siyah egzoz borusuyla yeni spor egzoz sistemi yatıyor. Tek bir düğmeye basarak daha da güçlü bir spor otomobil sesi için.
Şanzıman
Şanzıman
6 vitesli manüel şanzıman
Hassas 6 vitesli şanzımanda çift ağırlıklı volan bulunur ve ideal şekilde ayarlanmış dişli oranları motorun yüksek çıkış gücünü doğrudan yola taşır. Bunun yanı sıra özellikle sportif bir sürüş deneyimi yaşatır. Önünüzde keskin viraj mı var, vitesi düşürün, önünüz açık ve yol düz mü, vitesi artırın: hepsi sizin elinizde - hem de tam anlamıyla Bu, sadece güç değerleriyle değil, aynı zamanda alınan sürüş zevki miktarıyla da ölçülen performanstır. Ve dinamik gaz verme fonksiyonu, sizin ve endorfin seviyelerinizin meşgul olmasında ciddi rol oynar.

Şanzıman. Porsche Tork Yön Verme (PTV) Özelliği ve de arka diferansiyel kilidi

Kısacası: PTV dinamik performansı artırır. Ayrıntılı şekilde: Entegre arka diferansiyel kilidi, virajlardaki yük değişimlerinde ve şerit değiştirirken daha yüksek çekiş ve önemli ölçüde arttırılmış yanlamasına dinamikler ve araç dengesini sağlar. Buna ek olarak, araç bir viraja sert bir şekilde girdiğinde, iç tarafta kalan arka tekerleğe fren basıncı uygulanır. Sonuç olarak, dış taraftaki tekerleğe daha büyük miktarda tahrik torku iletilir, bu da otomobili neredeyse virajın içine doğru çeker. Direksiyon tepkisi geliştirilmiş, çeviklik artırılmıştır.
Şasi
Şasi
Her turda sürekli sarsılmak akıllıca mıdır? Pistin her santimetresini hissetmek, düzensiz kalp atışları? Elbette değildir. İşte tam da bu nedenle bu kadar eğlenceli.
İşte uyarlanabilir GT spor süspansiyonu sürüş keyfi için bu yüzden daha tutarlı bir şekilde tasarlandı. Sonuç: olağanüstü çeviklik, yüksek sürüş güvenliği ve yüksek hız aralığında sağlam yol tutuşu. Temelinde şu yatıyor: GT teknolojisi. Öndeki hafif yaylı gergi aksı tipik GT tarzında tasarlanmıştır, arkadaki hafif yaylı gergi aksı, ek takviye ve yardımcı yayların yanı sıra özel tekerlek takozlarıyla birlikte yeni 718 Cayman GT4’ün yüksek performansına uygun şekilde ayarlanmıştır. Her iki akstaki bilyeli mafsallar şasiyi gövdeye özellikle az direnç oluşturacak bir şekilde bağlayarak daha hassas bir tekerlek kontrolü sağlar. Yükseklik, kamber, toe açısı ve şasi denge çubukları yarış pistine göre özel olarak ayarlanabilir. Bunun ne anlama geldiğini hemen anlayacaksınız.

Dinamik şanzıman takozları

Elektriksel olarak düzenlenmiş sistem algılanabilir salınımları ve başta motor olmak üzere tüm aktarma organlarının titreşimini en aza indirir. Ayrıca sönümleme kuvvetini ve sertliğini sürüş stiline ve yol yüzeyi koşullarına göre ayarlar. Böylece sert ve yumuşak bir motor montaj düzeninin faydalarını görmek mümkün olur. Yük değişimlerinde ve hızlı girilen virajlarda yol tutuş belirgin şekilde daha dengeli ve hassastır. Aynı zamanda, tam yükte ivmelenme sırasında motorun dikey salınımları azaltılır. Sonuç, arka aksta daha büyük ve daha eşit iletilen tahrik kuvveti, artan çekiş ve daha hızlı ivmelenme olur. Araç, daha az iddialı bir sürüş tarzıyla kullanıldığında, dinamik şanzıman takozları daha yüksek bir konfor seviyesi sağlamak için yumuşar. Eğer istediğiniz bu ise.

Porsche Aktif Süspansiyon Yönetimi (PASM)

Bu değişken sönümleme sistemi, mevcut sürüş durumuna ve sürüş tarzınıza bağlı olarak her bir tekerlek üzerindeki sönümleme kuvvetinin sürekli olarak ayarlanmasını sağlar. Bir düğmeye basarak iki sportif program arasından seçim yapabilirsiniz: Kamuya açık yollarda sportif sürüş için normal mod ve maksimum yanal ivmelenme ve yarış pistinde mümkün olan en iyi çekiş için Spor modu. Araç gövdesi ise alçak bir araç ağırlık merkezi elde etmek amacıyla 718 Cayman ile karşılaştırıldığında yere 30 mm daha yaklaştırılmıştır. Sonuç olarak, sallanma ve yalpalama azalırken dinamik performans artar ve olağanüstü boylamasına ve yanal ivmelenme sağlanır.

Porsche Stabilite Yönetimi (PSM)

PSM, dinamik sürüş performansı sınırlarında dengeyi korumak için kullanılan otomatik bir kontrol sistemidir. Kilitlenme önleyici fren sistemine (ABS) ek olarak, Elektronik Stabilite Kontrolü (ESC) ve Çekiş Kontrolü (TC) özelliklerini içerir. Sensörler aracın yönünü, hızını, savrulma hızını ve yanal ivmelenmesini sürekli izler. PSM bu bilgiyi kullanarak gerçek seyahat yönünü hesaplayabilir ve her bir tekerleğin ayrı stratejik frenlemesini başlatarak hedeflenen doğrultudan sapmanızı engelleyebilir. Yeni 718 Cayman GT4’teki PSM’yi özel yapan nedir? Son derece hassas ve doğru düzenli sistem müdahalelerine olanak veren sportif ayarlar. Ek olarak, sistemler iki aşamada tamamen kapatılabilir.
Jantlar ve lastikler
Jantlar ve lastikler
Yeni 718 Cayman GT4'ün 20 inç alaşım jantları, isteğe bağlı olarak saten altın, saten siyah veya gümüş renklerinde mevcut olan saten platinle boyanır. Çarpıcı bir detay: “GT4” logolu jant göbekleri.
Yol performansı onaylanmış spor otomobil lastiklerin ebatları performans odaklı olarak tasarlanmıştır. Özel olarak belirtmek gerekirse, önde 8.5 J × 20’de 245/35 ZR 20 ve arkada 11 J × 20’de 295/30 ZR 20. Ancak çoklu temas yüzeyleri ve azaltılmış lastik sırt derinliği ile yol tutuşu ıslak yolda kayma riskini artırır.
Lastik Basıncı İzleme (TPM), basınç kaybı durumunda uyarılar verir ve ayrıca devrede kullanıldığında lastiklerin basınç ve sıcaklık koşullarını dikkate alan bir yarış pisti modu içerir.
İç Tasarım
İç Tasarım
İyi gözüküyor. İyi hissettiriyor. Sportif bir aerodinamik sadelik ve geleneksel üstün Porsche ergonomisi Her şey mükemmel. Her şey aslında son derece akla yatkın. Ta ki motor çalışına ve tüyleriniz diken diken olana dek.
Anında ilgi odağı olacak: Üç adet yuvarlak göstergeden oluşan gösterge paneli ve ortada, üzerindeki sarı ibrenin 718’e özgün olarak aniden yükseldiği bir devir göstergesi. Titanyum kaplamadaki kadran yüzeyinde “GT4” logosu bulunur.
GT’ye özgü spor direksiyon simidi kumandalar içeren siyah kollara sahip üst orta kısmında işaretleme bulunan tasarıma sahiptir. Alcantara® kaplamalı direksiyon ve vites kolu rahatlıkla kavranır ve sportif sürüşlerde dahi elde sıkı durur. Ek olarak, motor sporlarında kendini kanıtlamış malzemeler, kapı panellerinde kapı tutma kolları, orta konsol torpido gözünün kapağı ve A direkleri ve tavan kaplaması için kullanılmıştır.
Kapı ve koltuklardaki kol dayama yerlerindeki dekoratif dikişler gümüş renginde döşenmiştir. Koltuk başlıkları ve kapı çekme kolu halkalarındaki “GT4” logoları da benzer tasarıma sahiptir. Gösterge paneli döşeme şeritleri ve fırçalanmış alüminyumdan orta konsol, yeni 718 Cayman GT4’ün sportif karakterini vurgular. Fırçalanmış alüminyum iç tasarım paketi isteğe bağlı olarak GT’ye özgü Antrasit renkte de mevcuttur.
İsteğe bağlı olarak geniş bir deri, dikiş ve Alcantara® ürünleri yelpazesi içeren tamamıyla deri bir iç tasarım mevcuttur. Görsel olarak öne çıkan özellikler: fırçalanmış alüminyumla kaplanmış gösterge paneli döşeme şeritleri kapılarda da bulunur.
Deri iç tasarımla birlikte dekoratif dikişler ve kapı çekme kolu halkaları, kırmızı veya sarı gibi kontrast renklerle döşenebilir. Emniyet kemerleri istenirse uyan renklerde olabilir.
Yeni 718 Cayman GT4’ün koltukları da sportif çekiciliğini yansıtır. Tüm koltuk modellerinde kaplama siyah deri, koltuk ortaları ise Alcantara® deridir. Koltuk başlıkları, donanım modeline göre farklı dikiş renklerinde “GT4” logosu ile işlenmiştir.Sports Plus koltuklar.
Yeni 718 Cayman GT4’de sportif, sıkı dolgulara ve yükseltilmiş yan desteklere sahip Sports Plus koltuklar ideal destek sunar. Koltuk sırtlığı elektronik olarak, koltuk yüksekliği ve ileri/geri pozisyonu ise mekanik olarak ayarlanabilir.

Uyarlanabilir Sports Plus koltuklar

Uyarlanabilir Sports Plus koltuklar ise biraz daha komplikedir. Bunlar, Spor Plus koltukları 18 yönlü bir elektronik ayarlama ile tamamlarlar; böylece koltuklar, koltuk yüksekliği, oturma minderi ve sırtlık açısı, koltuk derinliği, ileri/geri pozisyonu ayarı ve dört yönlü bel desteği açısından ihtiyaçlarınızı karşılamak için en ideal şekilde uyarlanabilir. Ayrıca koltuk yan destekleri ve sırtlıklar birbirinden bağımsız olarak da ayarlanabilir. Virajlarda kişiye özel yanal destek ve uzun yolculuklarda daha fazla konfor için.

Tam yarış koltukları

Tam yarış koltukları karbon-fiberle güçlendirilmiş plastiktendir (CFRP) ve yüzeyleri karbon dokuma ile kaplanmıştır. Böylece düşük ağırlıklarda dahi özellikle iyi yanal destek verir. İleri/geri pozisyon ayarlaması elle yapılır, yükseklik ayarı ise elektroniktir.
Club Sport Paketi
Club Sport Paketi
Akıllı düşünmek, çılgın davranmak. Tam da insan doğasına özgü. Yeni 718 Cayman GT4 bu nedenle, tercihe bağlı olarak, Club Sport paketiyle donatılabilir. Profesyonel motor sporlarından türetilen parçaları ile Club Sport paketi, yarış pistinde ilave koruma sağlar. Biraz bilgelikten kimseye zarar gelmez.
Club Sport paketi, siyah boya kaplamalı, ön koltukların arkasındaki karosere vidalanmış çelik bir rulo kafesten ve HANS® aygıtı (Baş ve Boyun Desteği) ile birlikte ya da aygıt olmadan kullanılmak üzere tasarlanmış iki omuz kemeri de dahil olmak üzere sürücü tarafı için altı noktalı yarış kemerinden oluşur.
Pakette ayrıca askı aparatlı yangın söndürücü bulunmaktadır.
Güvenlik
Güvenlik
Sürüşten alınan tüm bu zevke rağmen, bazen biraz ciddiyet de gereklidir. Özellikle kalite ve sürdürülebilirlik söz konusu olduğunda. Ve de en önemli şey: Hedefinize güvenli şekilde varışınız.

Frenler

Yeni 718 Cayman GT4, yalnızca 0’dan 100’e veya daha fazlasına fırlarken değil, aynı zamanda 0’a yavaşlarken de maksimum performans gösteriyor. Bu, ön taraftaki altı pistonlu alüminyum monoblok sabit kaliperler ve arka taraftaki kırmızı kaplamalı dört pistonlu üniteler ile sağlanır. Aşırı yük altında dahi frene bastığınızda ve ayağınızı frenden çektiğinizde daha yüksek doğal kararlılık ve daha hızlı tepki. Ön ve arkadaki kompozit fren diskleri 380 mm çapındadır ve çapraz delikli ve içten havalandırmalı tasarımları olumsuz hava koşullarında bile güçlü frenleme performansı sergiler.
Frenler ayrıca yüksek kararlılık için verimli havalandırma ve soğutma özelliğine de sahiptir. Bu, ayırıcı soğutma kanallarının yanı sıra fren havası spoyleri ve hava kılavuzu ile sağlanır.

Porsche Seramik Kompozit Fren (PCCB)

Motor sporlarında test edilmiştir: tercihe bağlı olarak temin edilebilen Porsche Seramik Kompozit Fren (PCCB). Sahip olduğu özellikle büyük fren diski çapları ile, (önde 410 mm ve arkada 390 mm) daha da güçlü fren performansı sunar. Ön aksta sarı altı pistonlu alüminyum monoblok sabit fren kaliperleri ve arkada dört pistonlu alüminyum monoblok sabit fren kaliperlerinin kullanımı, son derece yüksek ve hepsinden önemlisi istikrarlı fren basıncı sağlar. PCCB, en zorlu yol ve yarış koşullarında bile daha kısa fren mesafeleri sağlar. Seramik fren sisteminin en büyük avantajı son derece hafif olmasıdır. Fren diskleri, benzer tasarım ve boyuta sahip dökme demir disklerden yaklaşık %50 oranında daha hafiftir. Bu, sürüş performansını ve yakıt tasarrufunu artırmanın yanı sıra, yaysız ve dönen ağırlıkları azaltır. Böylece, özellikle engebeli yollarda daha iyi yol tutuşu ve daha fazla konfor sağlar.
Standart bakım aralıklarının bir parçası olan düzenli bakıma ilaveten, yarışlarda kullanım için ek bakım yapılmalıdır.

Işıklandırma sistemleri

Üzerinize neyin geldiğini her zaman bilmeniz için, yeni 718 Cayman GT4 standart olarak entegre LED gündüz yanan lambalara sahip Bi-Xenon ana farlarla donatılmıştır. Porsche Dynamic Light System (PDLS) dinamik ışık sistemli siyah renkli Bi-Xenon farlar ve Porsche Dynamic Light System Plus (PDLS Plus) dinamik ışık sitemli LED farlar, tercihe bağlı olarak, kullanılabilir.

Hava yastıkları ve Porsche Side Impact Protection System (Porsche Yan Darbe Koruma Sistemi) (POSIP)

Gelişmiş hava yastığı teknolojisi: kazanın şiddeti ve türüne bağlı olarak iki aşamada şişirilen tam boyutlu sürücü ve yolcu hava yastıkları şeklinde entegre edilmiştir. Porsche Yan Darbe Koruma Sistemi standart donanımlardan biridir. Bu sistem, kapıların içinde yan darbe korumalarından ve her bir tarafta ikişer hava yastığından oluşur: bir entegre göğüs hava yastığı koltuğun yan dolgularında ve bir baş hava yastığı kapı panelinde yer alır.
Chrono Paketi ve Porsche Track Precision uygulaması
Chrono Paketi ve Porsche Track Precision uygulaması
Tur tetikleyicisi içeren Chrono Paketi
Gösterge panelindeki analog ve dijital kronometreye ek olarak, tercihe bağlı Chrono Paketi daha da fazla işlevselliğe sahiptir: PCM, kaydedilen tur sürelerini görüntülemenizi, kaydetmenizi ve değerlendirmenizi sağlayan özel bir performans ekranı içerecek şekilde geliştirilmiştir. Bu şekilde, sürücü güncel tur süresi ve mesafesini, tamamlanan tur sayısını ve şimdiye kadar elde edilen diğer süreleri görebilir. Boşaltılana kadar güncel en hızlı tur ve mesafeyi görüntülemek de mümkündür. Katedilen mesafeler kaydedilebilir ve karşılaştırmalı değerlendirme süreleri tanımlanabilir.

Yeni Porsche Track Precision uygulaması

Porsche Communication Management (PCM) ve Porsche Connect içeren navigasyon modülü ile birlikte, yeni Porsche Track Precision uygulaması performansınızı daha da ayrıntılı bir şekilde ölçmenizi ve değerlendirmenizi sağlar. Uygulamanın kullanıcı arayüzü tamamen yeniden tasarlandı - ve artık kullanımı daha da kolay ve sezgisel. Uygulama, sürüş istatistiklerinin akıllı telefonunuzda doğru şekilde görüntülenmesini, kaydedilmesini ve analiz edilmesini sağlar. Tur hızları, PCM’den gelen bir GPS sinyali ile otomatik olarak ölçülebilir ve/veya tercihe bağlı Chrono Paketindeki düğmeyi kullanarak manüel olarak ölçülebilir ve akıllı telefonunuzda karşılaştırılabilir.
Uygulama akıllı telefonunuzdaki dinamik performansınızı yarış pistinde görselleştirir. Sektör ve tur sürelerine ek olarak, güncel turun tanımlanmış bir referans turu ile karşılaştırılma sonucunu da gösterir. Sürüşün grafiksel analizi ve video analizi, sürüş performansını daha da geliştirmenize yardımcı olur. Kaydedilen istatistikler, devre ve sürücü profilleri doğrudan akıllı telefonunuzdan yönetilebilir ve paylaşılabilir.
Tur süresi ölçümlerinizde daha fazla hassasiyet için, motor sporlarında olduğu gibi, Porsche Tequipment’de bir tur tetikleyicisi kullanılabilir. Bu aygıtı devre üzerindeki başlangıç/bitiş çizgisinin yanına yerleştirerek tur sürelerinizi otomatik olarak ölçüp ve paylaşmasını sağlayabilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen www.porsche.com/tequipment adresini ziyaret edin.
Navigasyon ve Bilgi-Eğlence Sistemi
Navigasyon ve Bilgi-Eğlence Sistemi
Porsche Connect
Yarış pistinde veya yolda: Porsche Connect, 718 Cayman GT4’ün mevcut araç fonksiyonlarını akıllı servisler ve uygulamalar ile genişletiyor. Hepsi, sürücü ve otomobil arasındaki bağlantıyı daha da yakınlaştıracak şekilde tasarlanmıştır. Porsche’nin uyandırdığı hayranlığı daha da yoğun bir hale getirmek, gündelik hayatın zorluklarını hızlıca ve kolay şekilde aşmak için. Dilediğinizde, ses ve iletişim sistemi olmadan da sürüşe devam etmek mümkündür. Gittiğiniz yol varış hedefiniz olduğunda bir navigasyon sistemine ihtiyacınız yoktur.

Porsche Communication Management (PCM)

Porsche Communication Management (PCM), tüm ses sistemleri ve iletişim birimlerinin merkezi kontrol ünitesidir. Cep telefonu altyapısı ve ses arayüzleri içeren en yeni PCM neslinde, aynı zamanda araç içi fonksiyonların çoğunun kolayca kontrol edilmesini sağlayan yüksek çözünürlüklü 7˝ dokunmatik bir ekran bulunur. Hareket halindeyken, CD/DVD sürücü, SD kartlar, dahili 10 GB sabit sürücü (müzik kutusu), örneğin iPhone®’unuz için AUX girişi veya USB bağlantısı aracılığıyla sevdiğiniz müziğin keyfini çıkarabilirsiniz. Ya da sadece radyo dinleyebilirsiniz. 718’iniz akıllı telefon aracılığıyla ayrıca araç konumlandırma gibi sayısız Car Connect hizmetinden yararlanabilmenizi sağlar. Orta konsoldaki tercihe bağlı akıllı telefon bölmesi, cep telefonu sinyalinizi aracın harici antenine aktarır - bu da telefonun pil durumunu korur ve telefonunuzun iyi çekmesini sağlar.

Porsche Connect de dahil olmak üzere Navigasyon

Gerçek Zamanlı Trafik Bilgisi sayesinde, Porsche Connect içeren tercihe bağlı navigasyon modülü sizi varış hedefinize daha çabuk götürür ve size çok sayıda Porsche Connect hizmeti sunar. Tüm çevrimiçi fonksiyonları SIM kart okuyuculu entegre LTE iletişim modülünün yardımı ile kullanabilirsiniz. Bazı ülkelerde, navigasyon ve bilgi-eğlence servisleri gibi Porsche Connect servislerini kullanabileceğiniz, veri kullanımına açık LTE uyumlu entegre bir SIM kart da bulunur.*

* Porsche Connect hizmetleri, uzunluğu hizmet paketine ve ülkeye göre değişebilen ancak üç aydan az olmayan ücretsiz, kapsamlı bir kullanım süresi içerir. Porsche Connect servislerinin tamamı veya bireysel hizmetler bu nedenle bazı ülkelerde bulunmayabilir. Belirli modellerde bulunan Arıza ve Acil Çağrı hizmetlerinden, seçilen ülkelerde üretim tarihinden sonra on yıl boyunca yararlanılabilir. Kullanılabilirlik ayrıca aracın ülkeye özgü seçeneklerine de bağlıdır. Ek olarak, seçilen Porsche Connect servislerinin kullanımı için veri kullanımına açık entegre bir SIM kart bazı ülkelerde fiyata dahil edilecektir. Entegre SIM kart ile WiFi bağlantı noktasını ve pakete dahil olmayan diğer Porsche Connect servislerini (ör.: müzik yayınları) kullanmak için bu ülkelerde Porsche Connect Store’dan ücret karşılığında bir veri paketi de alabilirsiniz. Alternatif olarak, kendi SIM kartınızı kullanarak veri bağlantısı kurabilirsiniz. Ücretsiz abonelik süreleri, artçı maliyetler ve ülkenizdeki bireysel hizmetlerin kullanılabilirliği hakkında daha fazla bilgi için, lütfen www.porsche.de/connect-store adresindeki Porsche Connect mağazasında “Kullanılabilirlik” alanını ziyaret edin veya bir Porsche Centre’a danışın.

Porsche Exclusive Manufaktur
Porsche Exclusive Manufaktur
Tecrübe zenginliğimiz çok eskilere dayanır. En başından bu yana Porsche kendisini müşteri taleplerini gerçekleştirmeye adamıştır. 1986 yılına kadar adı “Sonderwunschprogramm” olan ardından Porsche Exclusive olarak değişen – ve artık Porsche Exclusive Manufaktur adını verdiğimiz bir kendini adamışlık.
Yaptığımız şeyi seviyoruz. İşimizi seviyoruz. Her bir dikiş, derinin her bir santimetre karesi ve diğer her ince detay için aynı özveriyle çalışılır. Tecrübelerimizi ve tutkularımızı ilham kaynağınızla birlikte araca aktararak hayalleri hayata geçiriyoruz. Doğrudan atölye zemininde.
Henüz danışma aşamasında başlayan özgünlük, coşku ve detaylara dikkat olmadan bunların hiçbiri mümkün olmazdı. Çünkü bir şeyi her şeyden önde tutuyoruz: kişisel gereksinimlerinizi karşılayarak bir Porsche’yi sizin Porsche’nize dönüştürüyoruz.
Bu gereklilikleri nasıl yerine getiriyoruz? Dinginlik ve özen ile - hassas işçilik ve deri, karbon veya Alcantara® gibi seçkin malzemelerin kullanılmasıyla. Sonuç: bağlılık ve işçilikten doğan bir ürün. Başka bir deyişle, kendi kişisel zevkinizi yansıtan bir sportifliğin, konforun ve tasarımın karışımı. Size özel dokunuşun izlerini taşıyan bir Porsche.
Çok çeşitli geliştirme seçenekleri sunuyoruz. Hem görsel hem de teknik açıdan. Hem iç hem de dış tasarımda. Tek bir değişiklikten kapsamlı değişikliklere. Çünkü ilham kaynağınız bizim tutkumuz.
Aşağıdaki sayfalardaki örneklerimizden ilham alın ve bu olağanüstü araçları nasıl yapılandıracağınızı öğrenmek için www.porsche.com/exclusive-manufaktur adresini ziyaret edin.

Renkler & Jantlar

Bir Porsche Merkezi Bul

İletişim Bilgileri