Porsche Araç Oluşturucu
Porsche Araç Bulucu
Görüntülü Konuşma Randevusu
Biz Sizi Arayalım
Porsche Merkezleri
Porsche Servis Randevusu
Menu
Porsche Merkezi Bul
Porsche electromobility: Two silver-colored Porsche models driving through the city with passersby in the background.
Elektromobilite deneyimini Porsche E-Performance ile yaşayın.
Ruhu harekete geçirir.
Porsche E-Performans ile Elektromobilite

"Spor otomobillere olan tutkumuz bizi harekete geçiriyor. Duygulara hitap eden elektromobilite konseptimiz Porsche E-Performance sayesinde geleceğin mobilite dünyasına doğru bir adım daha atıyoruz.
Porsche elektrikli ve plug-in hibrit modellerini gelişmiş bir şarj altyapısı ile birlikte sunuyoruz. Bunu günlük yaşamınızda daha fazla performans ve daha sürdürülebilir bir mobilite elde etmeniz için yapıyoruz."

Five white Porsche E-Performance models stand in front of a city panorama.
Porsche E-Performance modelleri.
Tamamen elektrikli veya plug-in hibrit teknolojisine sahip mevcut modellerimizi keşfedin ve sizin için mükemmel olan Porsche'u bulun.
"Tüm elektrikli modeller için şarj imkanı."
"Elektromobilite iyi bir şarj altyapısı gerektirir: tamamen elektrikli bir Porsche kullanıcısı olarak, geniş bir farklı şarj istasyonu ağı arasından seçim yapabilirsiniz. Evde, yolda, genel şarj platformlarında veya gittiğiniz yerde. Yol boyunca kullanabileceğiniz hızlı şarj istasyonlarından da faydalanabilirsiniz- bu istasyonlarda DC şarj olarak da bilinen doğrudan akımı kullanarak aracınızı hızlı bir şekilde şarj edebilirsiniz."
A Type 2 charging plug is plugged into the charge port of the BEV model Porsche Taycan Turbo S, vehicle color white.
EN
"Plug-in hibrit modeller için şarj imkanı."
"Şarjlı (plug-in) hibrit aracınızı evinizde rahatça şarj edin. Yollarda alternatif akımlı genel şarj istasyonları da sunuluyor. Alternatif akımla gerçekleştirilen şarj, AC şarj olarak da adlandırılıyor."

Şarj etme – genel bakış.

Porsche, günlük yaşamınıza uygun çeşitli bireysel şarj çözümleri sunar. Akıllı ev tipi şarj çözümleri ile evinizde rahatça ve kolayca şarj edebilirsiniz. Seyahat ederken geniş ve güvenli hızlı şarj ağından yararlanırsınız. Hedefinize ulaştıktan sonra aracınızı özel ortaklarımızla ücretsiz olarak şarj edebilirsiniz. Porsche'da şarjı keşfedin.

"SSS".

Elektromobilite hakkında en önemli bilgi.
Porsche'mi nereden şarj edebilirim??

Porsche'niz çeşitli günlük durumlarda kolayca şarj edilebilir: evde, yolda ve gideceğiniz yerde.

Evde şarj etmek için bir dizi Porsche şarj ekipmanı mevcuttur. adresindeki Porsche Şarj Ön Kontrolü ile ihtiyaçlarınıza uygun şarj çözümünü bulacaksınız. https://www.porsche.com/countries/charging-check. Daha fazla bilgi için Porsche ortağınızla iletişime geçin.

Porsche Şarj Hizmeti, yoldayken ve varış noktanızdayken şarj etme seçeneklerine ilişkin ülkeye bağlı bir genel bakış sunar. Genel şarj noktalarına standart erişim alırsınız ve Porsche Şarj Hizmeti aracılığıyla merkezi olarak ücretlendirilirsiniz. Buna otoyollardaki, şehirlerdeki ve Porsche ortaklarındaki şarj noktaları dahildir. Seçilen hedeflerde, örn. lüks otellerde Porsche Destination Charge ile aracınızı ücretsiz şarj edebilirsiniz.

Porsche'mi her zaman tamamen şarj etmem gerekir mi?

Hayır, her seferinde Porsche'nuzun yüksek voltajlı pilini tamamen şarj etmeniz gerekmez. Porsche cihazınızı kısmen şarj etmek, kapasite kaybına ("bellek etkisi") neden olmaz ve yüksek voltajlı pilinizin hizmet ömrünü azaltmaz.

Ayrıca yüksek voltajlı pilin şarj seviyesi arttıkça şarj hızı düşer. Bu nedenle pili yalnızca yakl. Yüzde 80 veya gerekli aralığa ulaşılana kadar.

Ayrıca, yalnızca %20'ye kadar boşalmasına izin vermek ve yavaşça %80'e kadar şarj etmek pili korur.

Porsche aracımın menzili neye bağlıdır?

Menzil, sürüş stili, konfor fonksiyonları, aerodinamik ve yol koşulları gibi çeşitli faktörlerden etkilenir. En önemli faktör sürüş tarzınızdır: çevreye duyarlı ve ileriye dönük sürüş davranışı, fren enerjisi geri kazanımını destekler ve böylece aracın menzilini artırır. Ek olarak, klima sistemi ve ısıtma gibi konfor fonksiyonlarınızın gücünü azaltabilir ve gerektiğinde yalnızca aerodinamiği etkileyen ek parçalar (örn. çatı kutuları) takabilirsiniz.

Yurtdışında araba kullanırken nelere dikkat etmeliyim?

Ülkeye özel şartlar ve onaylar, yurtdışında şarj ekipmanının kullanımını kısıtlayabilir. Ekipmanınızın ziyaret etmeyi düşündüğünüz ülkeye uygun olup olmadığını veya ek ekipmana ihtiyacınız olup olmadığını öğrenmek için Sürücü El Kitabına bakın ve Porsche ortağınızla iletişime geçin..

A woman and a man wearing headsets answer customer questions.

Yardım & İletişim.

Yardımımız & iletişim alanı, Porsche'deki elektromobilite ile ilgili tüm sorularınız için tüm önemli bilgileri ve iletişim bilgilerini içerir..